Tel. (+370) 686 69340; (+370) 687 31139

Vilnius

Rekuperatorių tipai


Plokšteliniai rekuperatoriai

Rekuperatorius_su_pasildytojuDėl juose naudojamo šilumokaičio tipo išeinančio ir paduodamo oro srautai atskirti visiškai, todėl naudojant tokį rekuperatorių įmanoma su minimaliais oro kiekiais užtikrinti maksimalią mikroklimato kokybę patalpose ar net į bendrą vėdinimo sistemą galima įjungti ir tokių patalpų kaip WC, virtuvės ir kt. vėdinimo atšakas. Plokšteliniuose rekuperatoriuose naudojami šilumokaičiai- statiniai, dėl to- ypač patikimi mechaninių gedimu atžvilgiu bei nenaudojantys papildomos elektros energijos. Naudingumo koeficientas: 60-95 %.
Plokštelinių rekuperatorių šilumokaičiai būna kelių modifikacijų: kryžminių ir priešinių srautų. Priešinių srautų šilumokaičiai turi keletą kartų didesnį paviršiaus plotą, kuriame vyksta šilumos mainai, todėl yra efektyvesni, tačiau rekuperatorių turinčių priešinių srautų šilumokaičius išmatavimai yra didesni.

Plokšteliniai rekuperatoriai su aliuminiu šilumokaičiu turi dar vieną, kartais- neigiamą, savybę- jie sausina patalpos orą, tačiau rinkoje yra ir plokštelinių rekuperatorių, kurių šilumokaičiai yra pagaminti iš specialios celiuliozės, kuri įgalina rekuperatorių gražinti atgal į patalpas besikondensuojančią drėgmę, todėl oro drėgnumas vėdinamose patalpose nekinta.

 

Rotaciniai rekuperatoriai (regeneratoriai)

Rotacinis rekuperatorius

Dėl specifinio besisukančio šilumokaičio įrenginio matmenys mažesni nei plokštelinio, tačiau yra papildomų mechaninių detalių kurios sukasi ir ankščiau ar vėliau susidėvi- tenka jas keisti. Naudingumo koeficientas- 75-90%, šilumokaičio sukimosi greičio reguliavimas įgalina efektyvesnį funkcionavimą. Tačiau priklausomai nuo techninės būklės, rotacinis rekuperatorius į tiekiamą orą gali įmaišyti iki 20% užteršto oro. Be to, šie rekuperatoriai gali veikti garsiau nei plokšteliniai analogai.

 

 

 

 

 

Atskirų srautų rekuperatoriai
Šių rekuperatorių konstrukcija leidžia įrengti padavimo įrenginį labai dideliu atstumu nuo ištraukimo, jis mažiausiai jautrus žemoms temperatūroms, tačiau naudingumo koeficientas tik iki 75%. Dažniausiai naudojami pramonėje esant specifinėms sąlygoms nes yra brangūs.

 

 

Projektuojant ir montuojant rekuperacines vėdinimo sistemas reikia kreipti ypatingą dėmesį į šios vėdinimo sistemos sureguliavimą, skleidžiamą triukšmą (ne daugiau nei 45 dB gyvenamose patalpose, 25 dB miegamuosiuose), ortakių apšiltinimą ir sandarinimą, kondensato iš rekuperatoriaus teisingą nuvedimą. Nesilaikant atitinkamų reikalavimų, blogai suprojektuotos ar sumontuotos sistemos nevienodai efektyviai vėdina kambarius, kelia tokį triukšmą, kad gyventojai nebegali ja naudotis, dėl ortakiuose ar vėdinimo įrenginyje besikaupiančio kondensato sudarytų sąlygų daugintis mikroflorai, paduodamas oras gali turėti ne tik blogą kvapą bet ir kenkti sveikatai.