Tel. (+370) 686 69340; (+370) 687 31139

Vilnius

Žemės šilumokaičio valdiklis

grunto šilumokaičio valdiklids

Įsirengus žemės šilumokaitį oras į rekuperatorių patenka praėjęs per gruntą kurio temperatūra svyruoja nuo +5 iki +12 laipsnių, priklausomai nuo gylio ir metų laiko. Ten jis sušyla iki +2 laipsnių (kai aplinkos oro temperatūra -20 laipsnių). Tai yra labai efektyvu- panaudojama žemės geoterminė energija oro temperatūrai pakelti net 22 laipsniais.

žemės šilumokaičio valdiklio veikimas

Tačiau rudenį, o ypač pavasarį paros temperatūra nebūna pastovi. Dieną, pašvietus saulutei oras sušyla iki + 5 ir daugiau, o naktimis vis dar būna minusinė temperatūra. Žemės šilumokaitis turi kartais labai naudingą, o kartais ne- savybę būti labai inertišku temperatūros kitimo atžvilgiu. Dažniausiai tai labai praverčia- nepriklausomai nuo staigių temperatūros pokyčių, oras į vėdinimo sistemą yra tiekiamas pastovios temperatūros.

žemės šilumokaičio valdiklio jungtys

Todėl nakties metu, esant minusinei temperatūrai gausime teigiamą efektą- tarkim +2 laipsnius, o dieną kai oras bus sušilęs iki +5 ar +10, iš žemės šilumokaičio gausime tuos pačius +2 ar +4 laipsnius.

žemės šilumokaičio valdiklio komplektasGaunasi, kad gruntas ne šildys į namus patenkantį orą, o jį vėsins. Vasarą tai labai gerai, bet ankstyvą pavasarį- nepageidautina.

Siekiant kuo efektyviau panaudoti grunto šilumokaitį būtina užtikrinti, kad oras į rekuperoatorių galėtu pritekėti ir per šilumokaitį ir tiesiogiai iš aplinkos.
Oro srautus ortakiuose reguliuoja sklendė.

Sklendės būna rankinio valdymo ir motorizuotos.
Instaliavus sklendę tereikia tinkamu metu perjungti oro paėmimo kanalą priklausomai nuo oro temperatūros lauke ir žemės šilumokaityje. Tačiau kaip dažnai tą temperatūrą matuoti? Keltis naktį ar anksti ryte ir pamatavus nuspręsti iš kur į rekuperatorių tiekti orą? Tai būtų labai sudėtinga ir nepatogu.

žemės šilumokaičio valdiklio maitinimas

Žemės šilumokaičio valdiklis tai atliks už Jus.
Ekoventum GEO-I valdiklis kas 10 sekundžių matuoja lauko bei žemės šilumokaičio temperatūrą, ir esant poreikiui siunčia signalą motorizuotai sklendei (ar kelioms sklendėms) perjungti oro srautus. Taip užtikrinama, kad į rekuperatorių visada bus tiekiamas tik tu metu įmanomai šilčiausias šviežias oras. Valdiklyje sumontuoti šviesos indikatoriai parodys iš kur esamuoju laiku yra tiekiamas oras, o LCD ekranuose pateikiamos aplinkos ir žemės šilumokaičio temperatūros.

valdiklisŠis valdiklis turi ir vasaros  rėžimą. Pasirinkus šį nustatymą, į vėdinimo sistemą bus tiekiamas vėsiausias šviežias oras.

Valdiklis sukurtas taip, kad jį sumontuoti perskaičius montavimo instrukciją gali ir ne specialistas. Su valdikliu pateikiami visi reikalingi kabeliai ir tvirtinimo elementai.

Valdikliui suteikiamas 2 metų garantinis laikotarpis.

Valdiklio mažmeninė kaina: 95 EUR (328 Lt)